PSP 14 SPRZĄTA ŚWIAT

Tradycją PSP 14 im. Orląt Lwowskich w Ostrowcu Św. jest włączanie najmłodszych uczniów do prowadzonych w placówce działań proekologicznych, toteż 24 września 2019 r. uczniowie z klas 1b i 2c wraz z wychowawczyniami uczestniczyli w akcji Sprzątanie Świata.

Czytaj więcej...

Poznaj mój świat - ZANIM OCENISZ!

Pod takim hasłem Publiczna Szkoła Podstawowa nr 14 obchodziła Światowy Dzień Autyzmu. Głównym przesłaniem tego dnia było podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu, zaś motywem obchodów był kolor niebieski. Wychowawcy klas 0 - 3  przeprowadzili prelekcje na temat tego schorzenia. Uczniowie klas 4-8 i gimnazjum wykonali ciekawe prace plastyczne pt.: „Poznaj mój świat –  ZANIM OCENISZ”. 

Czytaj więcej...

Podsumowanie akcji - zbiórka na rzecz zwierząt.

W dzisiejszym świecie wszyscy jesteśmy mocno zabiegani. To czasem nie pozwala dostrzec potrzebujących. Chcielibyśmy by dzieci i młodzież uczyły się odpowiedzialności, prawości, by były wrażliwe na los innych. Aby nie były obojętne na los pokrzywdzonych, których wokół nas nie brakuje. Psy i koty oswojone przez człowieka, często nie znajdują miejsca w jego domu. Czasem mają szansę przywiązać się do niego, by potem zostać porzucone daleko od pana. A czasem wręcz odwrotnie są przywiązane do niego krótkim łańcuchem, czekając na miskę, która może się nie pojawić. Taki los jest wielu zwierząt i musimy o tym pamiętać.

Czytaj więcej...

CHARYTATYWNY TŁUSTY CZWARTEK W PSP NR 14

Kontynuujemy akcję charytatywną na rzecz chorego na dystrofię mięśniową ucznia naszej szkoły J. W tym celu Samorząd Uczniowski Publicznej Szkoły Podstawowej nr 14 zorganizował sprzedaż pączków, faworków, oponek. W ofercie były również inne słodkości oraz tosty. Wszystko to było możliwe dzięki zaangażowaniu młodzieży naszej szkoły, rodziców oraz nauczycieli. Dodatkowo w dniu dzisiejszym w naszej szkole odbędzie się dyskoteka, z której dochód zasili konto potrzebującego wsparcia Karola. Przedsięwzięcie odbywało się pod patronatem Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej przy parafii św. Jadwigi Królowej.

Czytaj więcej...

Akcja charytatywna na rzecz ucznia naszej szkoły

W dniu 20 lutego 2019 r. Samorząd Uczniowski Publicznej Szkoły Podstawowej nr 14 zaangażował się w akcję charytatywną na rzecz chorego na dystrofię mięśniową ucznia naszej szkoły. W tym celu w bibliotece szkolnej odbywała się sprzedaż ciast, gofrów, tostów przygotowanych przez uczniów oraz rodziców. Przedsięwzięcie odbywało się pod patronatem Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej przy parafii św. Jadwigi Królowej. Kolejnym etapem będzie sprzedaż pączków i faworków z okazji Tłustego Czwartku. Zapraszamy za tydzień J

Czytaj więcej...