Czternastka nie żałuje pieniędzy na WOŚP


Publiczna Szkoła Podstawowa nr 14 znów pobiła rekord w zbieraniu pieniędzy na sprzęt medyczny dla chorych dzieci podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W ciągu trzech dni od środy 8 stycznia do piątku 10 stycznia zebraliśmy 4322 złote i 29 groszy! 

Czytaj więcej...

Dzieci dzieciom – akcja "I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem"

Jak co roku od kilkudziesięciu lat, nasi uczniowie, rodzice i nauczyciele PSP 14 pamiętają o dzieciach skrzywdzonych przez los. Listopad i grudzień, to czas dla nich. Wcielają się oni w rolę dobrych Mikołajów i dzielą się słodyczami z dziećmi z Domu Dziecka w Denkowie "Nasz Dom", prowadzonego przez Siostry Franciszkanki Rodziny Maryi.
I w tym roku społeczność szkolna PSP 14 stanęła na wysokości zadania. Udało się zebrać mnóstwo słodkości, które 19 grudnia 2019 roku zostały przekazane na ręce siostry dyrektor Elżbiety Kot.

Czytaj więcej...

Mikołaj w PSP 14

Wieloletnią tradycją Publicznej Szkoły Podstawowej nr 14 jest Mikołajkowy kiermasz ciast, organizowany przez Szkolne Koło Wolontariatu wraz z nauczycielami organizującymi to przedsięwzięcie. Jego celem była pomoc najbardziej potrzebującym. Akcja miała przynieść uśmiech dzieciom z PSP nr 14, których rodziny z różnych przyczyn znajdują się w trudnej sytuacji materialnej. W listopadzie odbyły się trzy mikołajkowe kiermasze ciast, w których wzięła udział cała społeczność szkolna. Każdy kiermasz cieszył się ogromnym zainteresowaniem, panowała radosna atmosfera, a wszelkie ciasta, babeczki, oponki, gofry i tosty znikały w mgnieniu oka. 

Czytaj więcej...

Lubimy pomagać - zbiórka karmy dla zwierząt

Wzorem ubiegłych lat w ramach akcji charytatywnej w naszej szkole odbyła się zbiórka karmy dla zwierząt z Ostrowieckiego Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt ANIMALS. Zebrano mnóstwo puszek i opakowań z mokrą i suchą karmą, a także kaszę, ryż, makaron, koce oraz zabawki. W ramach podziękowania z wizytą przyjechały panie wolontariuszki, które zabrały ze sobą swoich czworonożnych przyjaciół. Podczas spotkania panie opowiadały o pracy w Stowarzyszeniu, właściwej opiece nad zwierzętami oraz godnym ich traktowaniu. Dzieci dowiedziały się wielu ważnych rzeczy, między innymi tego, w jaki sposób należy dbać o zwierzęta i jak je odpowiednio wychowywać a także z jakich powodów najczęściej trafiają one do stowarzyszenia.

Czytaj więcej...

Program edukacyjny - „Dziel się uśmiechem”

22 listopada w ramach projektu edukacyjnego „Dziel się uśmiechem” uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu z panią stomatolog. Zajęcia miały na celu budowanie świadomości, jak ważna jest pielęgnacja zębów oraz jak skuteczne dbanie o higienę jamy ustnej. Pani stomatolog opowiadała o budowie zęba, zasadach mycia, chorobach uzębienia oraz zaprezentowała narzędzia i instrumenty dentystyczne. Zwróciła także szczególną uwagę na prawidłowe odżywianie.

Czytaj więcej...