CHARYTATYWNY TŁUSTY CZWARTEK W PSP NR 14

Kontynuujemy akcję charytatywną na rzecz chorego na dystrofię mięśniową ucznia naszej szkoły J. W tym celu Samorząd Uczniowski Publicznej Szkoły Podstawowej nr 14 zorganizował sprzedaż pączków, faworków, oponek. W ofercie były również inne słodkości oraz tosty. Wszystko to było możliwe dzięki zaangażowaniu młodzieży naszej szkoły, rodziców oraz nauczycieli. Dodatkowo w dniu dzisiejszym w naszej szkole odbędzie się dyskoteka, z której dochód zasili konto potrzebującego wsparcia Karola. Przedsięwzięcie odbywało się pod patronatem Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej przy parafii św. Jadwigi Królowej.

Czytaj więcej...

Akcja charytatywna na rzecz ucznia naszej szkoły

W dniu 20 lutego 2019 r. Samorząd Uczniowski Publicznej Szkoły Podstawowej nr 14 zaangażował się w akcję charytatywną na rzecz chorego na dystrofię mięśniową ucznia naszej szkoły. W tym celu w bibliotece szkolnej odbywała się sprzedaż ciast, gofrów, tostów przygotowanych przez uczniów oraz rodziców. Przedsięwzięcie odbywało się pod patronatem Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej przy parafii św. Jadwigi Królowej. Kolejnym etapem będzie sprzedaż pączków i faworków z okazji Tłustego Czwartku. Zapraszamy za tydzień J

Czytaj więcej...

ORKIESTRA GORĄCYCH SERC- WOŚP

Akcja charytatywna Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jest zawsze w naszej szkole, podobnie jak w całej Polsce, dużym świętem. Można powiedzieć śmiało, że bierze w niej udział cała społeczność szkolna: w przygotowaniach loterii pomagają nam nie tylko uczniowie różnych klas ze swoimi wychowawcami ale również nauczyciele i rodzice. Mamy, babcie, ciocie, a takze sami uczniowie pieką ciasta, robią ciasto na gofry, kupują chleb i ser na tosty. W tym roku również Rada Rodziców włączyła się do akcji zbierania pieniędzy dla chorych dzieci.

Czytaj więcej...

GWIAZDKI MOC

W przedświątecznej akcji charytatywnej radia Ostrowiec - Gwiazdki Moc klasa 7d wylicytowała na rzecz Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowcu żywą choinkę udekorowaną własnoręcznie zrobionymi przez wychowanków tej szkoły ozdobami. W licytacji finansowo wsparli naszą klasę rodzice: pan Marcin Jabłoński i pani Monika Młynarczyk- ludzie o wielkich sercach otwarci na pomoc innym ludziom.

Czytaj więcej...

Dzieci dzieciom - Akcja szkolnego klubu "Wiewiórka" - "I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem"

Od wielu już lat, nasi uczniowie, rodzice i nauczyciele PSP 14 pamiętają o dzieciach skrzywdzonych przez los. Listopad i grudzień, to czas dla nich. Wcielają się oni w rolę dobrych Mikołajów i dzielą się słodyczami z dziećmi z Domu Dziecka w Denkowie "Nasz Dom", prowadzonego przez Siostry Franciszkanki Rodziny Maryi.
W tym roku społeczność szkolna PSP 14 również stanęła na wysokości zadania. Udało się zebrać mnóstwo słodkości, które 14 grudnia 2018 roku zostały przekazane na ręce sióstr. Siostry, w imieniu swoich podopiecznych serdecznie dziękują wszystkim Darczyńcom za hojność i wspaniałe serca.
Akcję " I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem" organizują nauczycielki - Jolanta Niedziela, Urszula Rafałkowska, Jolanta Wielgus - opiekunki szkolnego klubu "Wiewiórka”.

Czytaj więcej...