Jaka jest nasza świetlica?

Nasza świetlica szkolna kojarzy się wszystkim z codziennym gwarem, ruchem, roześmianymi buziami dzieci. Za taką świetlicą tęsknimy wszyscy: dzieci, nauczyciele, rodzice. Od samego rana do późnych godzin popołudniowych, to miejsce tętniące życiem.

Dzieci odpoczywają po lekcjach, bawią się, biorą udział w organizowanych zajęciach. Każdy dzień jest inny, każdy dzień to wyzwanie dla pracujących tam pań. Jedno jest pewne - nikt się nudzi, każdy znajdzie coś dla siebie. Dzieci, które chcą poszerzać swoją wiedzę, uczą się hiszpańskiego i niemieckiego, inne odrabiają lekcje. Nasze wychowawczynie, to również specjalistki od tych języków obcych. Są też tacy, którzy chcą się pobawić w miłym towarzystwie. Można rozwijać swoje talenty plastyczne pod okiem pań, które codziennie mają nowe pomysły. Kto ma ochotę szaleje na piankowych klockach w bawialni. Jeszcze inni grają na komputerze lub w gry planszowe. Teraz kiedy nie ma lekcji, świetlica jest wysprzątana, ale smutna i pusta. Zdjęcia, które przedstawiam poniżej to dowód na to, że tak właśnie było i mamy nadzieję w najbliższej przyszłości będzie. Wszyscy tęsknimy….

Jolanta Maj

• swietlica_smutna