Luty w szkolnej świetlicy

Pomimo tego, że to środek zimy miesiąc luty w szkolnej świetlicy był bardzo ciepły i kolorowy. Kiedy po feriach dzieci wróciły do szkoły karnawał trwał w najlepsze. W związku z tym większość zajęć świetlicowych, to projekty karnawałowe. Zaczęliśmy od wykonania przepięknych, barwnych, brokatowych masek. Kolejny projekt to „Karnawałowe kreacje”. Poprzez te zajęcia odkryłyśmy wiele talentów u naszych dzieci. Prawie, jak profesjonalni projektanci mody tworzyli swoje kolekcje. Ogromną frajdę sprawiło im wycinanie i dopasowywanie kolorowych materiałów, koronek i falbanek.

No i oczywiście Walentynki. To kolejny projekt, który wszystkim sprawił wiele radości. Cały cykl zajęć nosił nazwę „Walentynkowy zawrót głowy”. Powstało dużo prac z motywami serduszek, piękne kolorowanki oraz kartki walentynkowe. Kartki były wykonywane różnorodnymi technikami. Największą przyjemność dzieciom sprawiało ozdabianie. Tutaj znowu odkryłyśmy wielkie talenty. Część kartek znalazło swoje miejsce na świetlicowej wystawce, jednak przeważająca liczba trafiła do poczty walentynkowej. Inne zajęcia o tej tematyce, to „Walentynkowe drzewa”. Praca polegała na pokryciu gotowych szablonów drzew różnej wielkości serduszkami wyciętymi z kolorowego papieru.
Luty to przede wszystkim zima. Na naszych zajęciach nie zapomnieliśmy o uwrażliwieniu dzieci na los ptaków i zwierząt zimą. Na zajęciach pt. „Karmnik pełen rozmaitości” dzieci wykonały przestrzenne karmniki i malowały tematyczne kolorowanki.
Luty to także sporty zimowe, które dzieciaki uwielbiają uprawiać. Temu zagadnieniu poświęconych zostało również kilka świetlicowych godzin. Szczególny nacisk został położony na bezpieczeństwo i rozwagę podczas zimowych szaleństw na świeżym powietrzu.
Nasze „świetliczaki” nigdy się nie nudzą. Chętnie przychodzą do świetlicy, chętnie biorą udział w proponowanych zajęciach. Zapraszamy wszystkich do podziwiania naszych prac.
Jolanta Maj

• II_swietl