Kolorowy październik w szkolnej świetlicy

Październik, to najbardziej barwny, ciepły, jesienny miesiąc. Takie też były nasze październikowe projekty. Jednak kiedy tylko za oknem słońce, odkładamy działania w sali na później i wychodzimy z dziećmi na plac zabaw. Wszyscy uwielbiają szaleństwa na świeżym powietrzu. Trzeba korzystać z pięknej, jesiennej pogody.
Jesień taka, jak w tym roku - kolorowa, pachnąca, jest ogromną inspiracją do ciekawych zajęć plastycznych, których w tym miesiącu było naprawdę dużo.

Pierwszy projekt to „Jesienne inspiracje”, który zaczęliśmy jeszcze we wrześniu. Na tych zajęciach panowała ogromna dowolność w technice. Były farby, kredki, bibuła, wycinanie, wyklejanie, wydzieranie. Powstały kolorowe liście , grzyby, zwierzątka.
Były też zajęcia pt. „Grzybobranie”, podczas których farbami malowaliśmy gotowe szablony grzybów, wykonane ze sklejki. Dziękujemy naszemu sponsorowi, który dostarczył (w bardzo dużej ilości) szablony. Takie malowanie to prawdziwy hit, każdy chce mieć swojego jesiennego grzybka.
Kolejny projekt to „Dziecięca radość tworzenia”. Zajęcia polegały na malowaniu dłońmi, jesiennych drzew, uzupełnianych potem kolorową bibułą. Malowanie farbami to zajęcia ulubione najbardziej. Można naprawdę się wyszaleć, zgubić wszystkie złe emocje.
W październiku przypada święto naszych nauczycieli. Dzieci nie zapomniały o tym i wykonały piękną wystawę pełną kwiatów, serc i ciepłych życzeń.
„Jesienne jeżyki”, to tytuł kolejnych zajęć. Polegały one na dopasowywaniu do siebie gotowych elementów. Trochę, jak układanie puzzli.
Były też zajęcia podczas których dzieci tworzyły jesienne elementy z plasteliny. Plastelina, to bardzo wdzięczny materiał plastyczny, uruchamiający wyobraźnię, ćwiczący zdolności manualne.
Koniec października upłynął pod hasłem Halloween. Na zajęciach plastycznych dominowały dynie, duchy, koty, lampiony i wiele innych ciekawych postaci kojarzonych z tym wprawdzie zapożyczonym, ale jakże barwnym świętem.
Wszystkie prace wykonane przez dzieci tworzą piękne wystawy. Każdy może przyjść i zobaczyć, jak utalentowani są najmłodsi uczniowie „Czternastki”. Zapraszamy!!!
Jolanta Maj

• swietl_X