Warsztaty kulinarne w Da Grasso

Wśród młodych ludzi utarło się, że  matma nie jest w życiu do niczego potrzebna, a to jest błędne myślenie. Drodzy uczniowie i wszyscy inni, którzy uważacie królową nauk za zbędną oto jeden z codziennych aspektów życia, w którym bez matmy będziecie się poruszać jak dziecko we mgle. Uczniowie klasy V a wraz z wychowawcą p. Alicja Synowiec i p. Krystyną Suską brali udział w warsztatach o zdrowym odżywianiu. Dla nich to była nie tylko lekcja biologii ale również matematyki.

Musieli zastanowić się jakie i ile produktów kupić, czy jedna papryka to więcej czy mniej niż 100 gram i tak z każdym produktem, który był potrzebny do przygotowania potrawy. Po upieczeniu należało podzielić wszystkie placki na tyle kawałków ile było osób i to jeszcze tak aby było sprawiedliwie i każdy otrzymał w miarę po tyle samo. Jak na piątą klasę było to trudne zadanie ale matematyka królowała. Uczniowie uczyli się również jak komponować składniki i wybierać produkty aby w praktyce stosować zasady zdrowego odżywiania. Nauka przez zabawę sprawdziła się świetnie.

• pizza_5a
  • pizza_5a_10