Żywa lekcja przyrody w 1a

18 czerwca w klasie 1a odbyła się nietypowa lekcja przyrody. Uczniowie wraz z wychowawczyniami p. Urszulą Rafałkowską oraz p. Edytą Kłos gościli byłego wychowanka Piotra Ubę, który jest hodowcą pająków i gadów.
Spotkanie to miało na celu poznanie życia oraz nawyków tych niezwykłych gatunków zwierząt. Hodowca wiadomości wzbogacił o ciekawostki na temat hodowanych gadów i pająków. Uczniowie zobaczyli między innymi gekona lamparciego, węża zbożowego, pająka poe metalica. Dużym atutem spotkania była możliwość bezpośredniego kontaktu z wężem, oczywiście pod czujnym okiem opiekuna zwierząt. Każdy uczeń miał możliwość przyjrzeć się z bliska i pogłaskać to zwierzę, które okazało się wyjątkowo łagodne. Zajęcie te pozwoliły również na przełamywanie barier lękowych i obalenie mitu, że gady są obślizgłe. W kontakcie zwierzę to okazało się być suche i zaskakująco aksamitne. Należy nadmienić, że przyniesione na lekcję zwierzęta, nie stanowiły zagrożenia dla ludzi. Wyjątek stanowił pająk poe metalica, którego uczniowie mogli zobaczyć tylko przez szybkę przenośnego terrarium.
Gościnie w zajęciach wzięła udział również klasa 1d z p.Beatą Budułą. Było to bardzo ciekawe i wartościowe spotkanie. Dzieci z zainteresowaniem słuchały starszego kolegi oraz zadawały wiele pytań. Serdecznie dziękujemy za możliwość doświadczenia niezwykłych przeżyć.

• gady
  • gady_10