To był bardzo dobry rok... Świetlica szkolna czas podsumowań

I tak oto rok szkolny 2018/2019 dobiega końca. W świetlicy szkolnej także pora na podsumowania...
Był to bardzo pracowity i naprawdę udany rok. Wspólnie z dziećmi zrealizowałyśmy wiele wartościowych projektów, które miały na celu kształtowanie postaw i umiejętności dzieci w wielu wymiarach i dziedzinach życia. Każdy dzień był ciekawy, nie było nudy, ani rutyny. Nasze dzieci potrafią dostarczać wielu emocji, które udzielają się również paniom. Były dni wypełnione nauką, relaksem i zabawą. Najważniejsze to znaleźć „złoty środek”. Kiedy jest taka potrzeba więcej się bawimy i odpoczywamy, ale bywały dni, kiedy realizowaliśmy wiele ciekawych zadań.

Często to dzieci wyznaczają nam plan działania, ich emocje i nastroje. A rola wychowawcy, to umiejętność wyczucia chwili. Głodne dziecko nie wykona pięknej pracy plastycznej – na początek wizyta w sklepiku. Dziecko zmęczone, podobnie - najpierw zabawy w bawialni lub relaks na podłodze.
Dzięki współpracy z Dyrekcją, Panią Pedagog, Wychowawcami podejmowałyśmy szereg twórczych inicjatyw.
Dziękujemy bardzo serdecznie Wszystkim za wyrozumiałość, pomoc i wszelkie wsparcie. Rozstajemy się na dwa miesiące z naszymi ukochanymi podopiecznymi.
Życzymy im zdrowych i bezpiecznych wakacji, pełnych przygód i cudownych wrażeń. Zapraszamy do naszej, odnowionej świetlicy we wrześniu, liczymy na nowe pomysły i inicjatywy.
Jolanta Maj

• czerw_art