Wiosenny i świąteczny kwiecień w szkolnej świetlicy

Kwiecień to kolejny wiosenny, a zarazem świąteczny miesiąc. Dlatego też nasze zajęcia z dziećmi dotyczyły tej tematyki. Na początku dzieci malowały farbami gotowe szablony zielonych żabek. Powstała piękna, zielona wystawa, wprowadzająca nas w wiosenny nastrój. Pozostałe zaś zajęcia stworzyły klimat już świąteczny. Skoro Wielkanoc, to nie mogło zabraknąć pisanek, kurczaczków oraz baranków.

Dzieci malowały tematyczne kolorowanki oraz wykonały szereg prac przestrzennych. Ogromnego talentu wymagało wykonanie przestrzennych, wiosennych koszyczków, z wykorzystaniem surowców wtórnych oraz zielonych gałązek. Dużo pracy dzieci włożyły również w wykonanie świątecznych kart. Tutaj stosowaliśmy metodę wydzieranki oraz gotowe elementy. Bardzo ważnym dniem był 5 kwietnia, kiedy to świetlica czynnie włączyła się w obchody Światowego Dnia Autyzmu. Na porannych godzinach panie J. Maj oraz D. Rogozińska przygotowały dla dzieci ciekawe zajęcia. Wychowankowie zapoznali się z pojęciem autyzmu, przeczytali wzruszający list od ucznia naszej szkoły. Następnie głośno czytaliśmy bajkę terapeutyczną pt. „Tolerancja”. Podczas wspólnych rozmów, dzieci pięknie się wypowiadały na temat tolerancji, poszanowania inności u drugiego człowieka i szeroko rozumianej akceptacji.
Jolanta Maj

• kwiecien