Dni otwarte w szkolnej świetlicy

W miesiącu marcu oraz kwietniu świetlica szkolna zorganizowała projekt ph. „Dni otwarte w szkolnej świetlicy”. Projekt polegał na zaproszeniu do naszej szkoły, na ciekawe zajęcia, dzieci z oddziałów zerowych z sąsiadujących przedszkoli. Na zaproszenie pań Jolanty Maj, Doroty Rogozińskiej oraz Luizy Sołtykiewicz przyszły grupy z PP nr 15, 21 oraz 7. Panie zorganizowały gościom ciekawą wycieczkę.

Na początek, po oficjalnym powitaniu i zapoznaniu się w świetlicy, dzieci udały się do naszej „zerówki”. Tam p. Eliza Adamska przygotowała ciekawe gry i zabawy, które szybko zintegrowały wszystkie dzieci. Potem odwiedziliśmy uczniów z klasy I d i I c. Panie Jolanta Wielgus i Beata Buduła przygotowały dla gości ciekawe zadania i zabawy z wykorzystaniem tablicy multimedialnej. Dzieci poczuły się, jak prawdziwe pierwszaki.
Następnie wróciliśmy do świetlicy. Dla każdej grupy panie poprowadziły inne zajęcia plastyczne, nawiązujące tematyką do wiosny. Jedna grupa malowała farbami wiosenne kwiaty, wykonane z wytłaczanek po jajkach. Druga wyklejała z kolorowych kółek jednorazowe talerzyki, umocowane na słomkach do napojów. Efektem końcowym również były kwiaty. Trzecia natomiast wykonała białe przebiśniegi, wykorzystując płaskie origami.
Wszystkie prace dzieci zabrały ze sobą.
Z kolei na zaproszenie pań Danuty Wójcik oraz Justyny Dzioby przyszły dzieci z PP nr 12, 7 oraz nasza szkolna zerówka. Dla tych grup panie przygotowały zajęcia pt. „ Pies przyjaciel człowieka”. Po oficjalnym powitaniu dzieci wysłuchały kilku piosenek o psach, które wprowadziły je w główny temat. Następnie były rozmowy o psach i ważnej ich roli w życiu człowieka. Na koniec kolorowały tematyczne obrazki.
Potem goście udali się z wizytą do klasy I a, gdzie pani Urszula Rafałkowska przygotowała ciekawe zajęcia z wykorzystaniem tablicy multimedialnej.    Zajęcia te były kontynuacją wiedzy o psach. Po powrocie do świetlicy nie zabrakło szaleństw w naszej bawialni. Na koniec wszystkie dzieci otrzymały drobne upominki – kolorowe pieski wykonane z balonów.
Wszystkie zaproszone grupy odwiedziły również bibliotekę szkolną, obejrzały halę sportową i salę lustrzaną. Dzieciom bardzo podobały się zajęcia, niektóre grupy już zapowiedziały się z kolejna wizytą.
Serdecznie dziękujemy paniom: Elizie Adamskiej, Beacie Budule, Joli Wielgus, Urszuli Rafałkowskiej oraz dzieciom z klas pierwszych za pomoc i miłe przyjęcie naszych gości.
Wychowawczynie świetlicy: J. Dzioba, J. Maj, D.Rogozińska, L. Sołtykiewicz, D. Wójcik

 • przedszkolaki
 • przedszkolaki_10
 • przedszkolaki_11
 • przedszkolaki_12
 • przedszkolaki_13
 • przedszkolaki_2
 • przedszkolaki_3
 • przedszkolaki_4
 • przedszkolaki_5
 • przedszkolaki_6
 • przedszkolaki_7
 • przedszkolaki_8
 • przedszkolaki_9