Piękne, mądre, kochane

Postać kobiety towarzyszy nam przez całe życie. Opiekuńcza, najwspanialsza mama czy wyrozumiała rozpieszczająca nas babcia. Przyjaźń z koleżanką ze szkoły często wiąże nas na wiele lat. W obecnej dobie kobiety to nie tylko strażniczki domowego ogniska, to też kobiety czynu. Zajmują eksponowane stanowiska, mają spektakularne osiągnięcia.

Nikogo nie dziwi fakt, że premier państwa to kobieta. Zdobywcy 14 ośmiotysięczników to nie tyko mężczyźni, ale też kobiety są w tym gronie. Kobiety, które zmieniały świat, odznaczały się nie tyko charyzmą, ale i wielkim intelektem. Nasza rodaczka Maria Skłodowska -Curie jako pierwsza naukowiec w historii otrzymała dwie nagrody Nobla w dwóch dziedzinach nauki –fizyce i chemii. Kobiety, które zmieniły świat, mają wpływ na nasze życie; pamiętamy nazwiska Coco Chanel, Fridy Kahlo, Margaret Thatcher, Matki Teresy z Kalkuty, Golgy Meir, Tamary Łępickiej, Walentyny Tiereszkowej i wielu innych. O wspaniałych przedstawicielkach kobiecego rodu rozmawiali uczniowie podczas zajęć ,,I Ty to potrafisz” DIY. Portrety Pięknych, mądrych i kochanych to efekt pracy naszych uczniów. Miło nam, że silna płeć pamięta o naszym święcie i dziękujemy za złożone życzenia.
Danuta Wójcik

• kobieta