Sposób na stres

Stres towarzyszy człowiekowi od zawsze. Niewielka jego ilość pomaga nam dobrze funkcjonować, pobudza nas do działania. Nadmiar zaś szkodzi. Jak sobie radzić z codziennym stresem, zastanawiały się dzieci podczas zajęć ,,I Ty to potrafisz” DIY. Okazało się, że uczniowie mimo młodego wieku wiele wiedzą na ten temat. Ulubiona muzyka, zajęcia sportowe, w trudnej sytuacji liczenie do 10, czy głębokie oddechy są znanymi sposobami na radzenie sobie z problemami dnia codziennego.

Ale to nie jedyne sposoby, by poczuć się lepiej. Można, jeśli są ku temu warunki, posłuchać muzyki relaksacyjnej lub wykonać automasaż opuszków palców u rąk tak, jak zaleca nam japońska metoda. Naukowe wyjaśnienie jest proste otóż dłonie są w naturalny sposób połączone z obszarami w mózgu odpowiedzialnymi za nasze emocje. Antystresowe gniotki są sympatyczną metodą poradzenia sobie ze stresem. Dzieci doskonale poradziły sobie z wykonaniem antystresowych gniotków, które nie tylko cieszą oczy, ale też działają terapeutycznie. Uczniowie wykonali gniotki nie tylko dla siebie; planują podarować je swoim bliskim rodzicom i rodzeństwu. Życzymy samych dobrych dni.
Danuta Wójcik

• na_stres