Program Mpotęga

Logo qmamW roku szkolnym 2018/19 od września do 30 listopada  w trzecich klasach gimnazjum realizowany jest w naszej szkole program grantowy Mpotęga pt.,,Qmam Matmę!”. „Projekt dofinansowała Fundacja mBanku”. Projekt ten będzie popularyzował matematykę wśród  gimnazjalistów i pokaże im, że matematyka to super przygoda i ważna umiejętność w życiu codziennym. Nauczycielki  realizujące zadania projektu przedstawią matematykę w kreatywny, atrakcyjny sposób i wprowadzą młodzież w przyjazny świat matematyki  i logiki.

Działania projektowe są nastawione na metody angażujace uczniów w aktywne budowanie kompetencji matematycznych. Zadania programu podzielone zostały na  trzy moduły.  I moduł – „Wykorzystanie TIK”. W tej części uczniowie już tworzyą quizy w aplikacji Kahoot oraz gry i różne ćwiczenia interaktywne na platformie Learningapps. Na koniec zajęć I modułu odbędzie się konkurs międzyklasowy połączony z obchodami Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.
Konkurs będzie wzorowany na meczu matematycznym. Zwycięskie drużyny otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe. II moduł – „Planszomania”. W tej części uczestnicy wykorzystają gry planszowe, karciane, domina itp. do doskonalenia umiejętności matematycznych w różnych sytuacjach życia codziennego. II moduł zakończy „Turniej gier planszowych” z nagrodami. III moduł – Doświadczanie przez eksperymentowanie.
Do zrealizowania zadań zostanie wykorzystany program „Cube Conwersations”- jest to zestaw 80 animowanych lekcji, zaprojektowanych w celu rozwijania wyobraźni przestrzennej. Korzystając z tej aplikacji uczniowie będą uczyć się geometrii i jednocześnie wzbogacą słownictwo w języku angielskim. Korzystając z tego programu, przygotują się lepiej do egzaminu gimnazjalnego. Moduł zakończy turniej pt. „Kto wejdzie na najwyższy poziom”?

Na podsumowanie projektu zorganizowany zostanie konkurs dla nauczycieli, rodziców i uczniów, który będzie się składał z następujących konkurencji:

1. Quizu opracowanego w aplikacji Kahoot,
  2. Teleturnieju Familiada,
  3. Gry w Tysiąca lub Oko,
  4. Konkursu na najpiękniejszą bryłę wykonaną z prętów i złączy.
matma